wtorek, 7 czerwca 2011

zapomniana kartka

Przepraszam, że w ostatnich dniach tak tu cicho u mnie na blogu, nawał pilnych spraw nie pozwala mi się ostatnio tutaj produkować. Ale miejmy nadzieję, że już od czwartku będę miała więcej czasu na kontakty z Wami drodzy podglądacze :) O co chodzi zdradzę dopiero po fakcie ;)
Tymczasem zapomniana kartka z moich zasobów "prac niepublikowanych". Stempelek prawie zapomniany, wygrzebany z czeluści mojej szafy, błękitny ćwiek niewiadomego pochodzenia i do tego papier Primy i kwiatki z tej samej kolekcji ze scrap.com.pl.

Jeszcze 2 kartki wykonane w weekend czekają na zdjęcia, w piątek pokażę kolejną pracę dla DT Digi-Scrapu (warto zaglądać bo wyzwanie fajne i na czasie będzie), niedługo pokażę pracę wyzywankową dla craftujących warszawianek (a jak się uda to nawet dwie) no i powstaje sporo projektów tajnych, które dopiero w 2 połowie miesiąca wam zaprezentuję ;)

Tyle scrapowo, ale w haftowaniu też sporo się dzieje :) Na półmetku praktycznie jest drugi obrazek, który wyszywałam w ramach zabawy SAL na forum hafciarskim.

Dzisiaj jeszcze postaram się doszyć środki "miseczek" (tak, tak, one na pewno mają jakąś inną nazwę, ale chwilowo nie pamiętam) i obrazek będzie wymagał tylko dohaftowania  "tła".
I tutaj właśnie mam do was pytanko- jak je wyhaftować? Wg. instrukcji tło haftuje się "1 brin" co google tłumaczy na "1 gałązkę", zakładam więc, że chodzi o 1 nitkę. Standartowo DMC zaleca haftowanie 2 nitkami na kanwie 14 ct, zastanawiam się więc jaką ilością nitek wyszyć tło... Dodam dla wyjaśnienia, że haftuję na 14ct 3 nitkami (nie lubię prześwitów), a kolor na tło jest ten sam co na liście bambusa. Boję się, że 1 nitka zniknie gdzieś na tej kanwie, a 2 będą się za bardzo odznaczały...

Przy okazji proszę o pomoc przy konwersji muliny Madeira na DMC: kolory dla których nie potrafię znaleźć odpowiednika to 2712 (Light Fuchsia) i 2713 (Fuchsia), są mi potrzebne żeby zacząć myszki z SAL organizowanego przez Myszeczkunię.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia wkrótce!

4 komentarze:

Loth Luin pisze...

Karteczka fajna, ptaszki niezwykle wesołe. Bardzo podobają mi się Twoje miseczki. Jeśli chodzi o ilość nitek to wydaje mi się, że jedna na 14ct to faktycznie mało, tym bardziej, że wzór robisz 3 nitkami (ja też tak wole). Najlepiej byłoby spróbować tak i tak ale szkoda później pruć...

Mysia pisze...

Według tego przelicznika:
http://www.abakan.pl/index.php?Page=flossconverter&Lang=pl

2712 to DMC 153
2713 to DMC 3836

Ja myślę że jedna nitka fajnie zrobi delikatne tło ;o)

Loth Luin pisze...

Może Mysia ma racje z tą jedną nitką... wszystko zależy jaki efekt chcesz osiągnąć :)
Wzory na domki (jest ich 4 rodzaje) wrzuciłam teraz na swojego chomika http://chomikuj.pl/Lothluin tam będzie zakładka House Accessory. Hasło standardowo wzory. Z tej serii są też takie sześciany i trójkąty ale nie poznajdywałam za dużo wzorów a szkoda. Miłego wyszywania :)

Joanna Wiśniewska pisze...

Bardzo lubie haft krzyzykowy, swietna praca :)